کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

تشکیل کارگروه تخصصی جهت ریشه‌کنی آفت مگس زیتونرییس سازمان حفظ نباتات کشور از تشکیل کارگروه تخصصی برای ریشه‌کنی آفت مگس زیتون خبر داد.

باغستانی در جلسه‌ای که با حضور روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های قزوین و گیلان، معاونان، مدیران و کار‌شناسان مرتبط دو استان، بخشدار طارم سفلی و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین در مرکز خدمات جهاد کشاورزی طارم برگزار شد، اظهار کرد: آفت مگس زیتون مسئله مهم و جدی است و منابع دولت هم محدود است بنابراین مشارکت همگان به ویژه کشاورزان در دفع این آفت از باغات منطقه بسیار مهم است.

وی نقش و اهمیت برنامه‌ریزی را در تقسیم و اولویت بندی مناسب اعتبارات تخصیص داده شده ضروری دانست.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور تصریح کرد: با حمایت‌های دولت و فرهنگ سازی بین کشاورزان بتوان در راستای اتخاذ سیاست‌های مناسب در جهت دفع این آفت از باغات منطقه گام‌های اساسی برداشت.

محمدرضا صفری - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین - نیز گفت: در مبارزه با آفت مگس زیتون در باغات هر چقدر تکالیف و برنامه‌ها دقیق‌تر و شیوه‌های مبارزه اساسی و اصولی‌تر باشد عملیات اجرایی آسان‌تر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت تولید محصول زیتون، تامین میوه و روغن زیتون سالم و بهداشتی خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به‌ موقع و کنترل آفت مگس میوه زیتون در باغات منطقه باعث خسارات جبران ناپذیری می‌شود که کاهش کمیت و کیفیت این محصول ارزشمند را به دنبال خواهد داشت.

صفری خواستار تشکیل جلسه‌ای کار‌شناسی با حضور وزیران کشور و جهاد کشاورزی، استانداران و روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی سه استان شد تا با ارائه نظرات و پیشنهادات کار‌شناسی و تخصصی در این زمینه بتوان در راستای حل مشکلات کشاورزان منطقه و ازبین بردن آفت مگس زیتون حرکت کرد.

در پایان مقرر شد با تشکیل کمیته‌ای از استان‌های قزوین، زنجان و گیلان و طرح مسائل و مشکلات آفت مگس زیتون برای کشاورزان این سه استان در جلسه‌ای با حضور معاون برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

 

 

دسته بندی: آفات و بیماری ها,باغی,
برچسب ها : زیتون , کنترل آفت مگس میوه زیتون , آفت مگس میوه زیتون , تشکیل کارگروه تخصصی برای ریشه‌کنی آفت مگس زیتون , آفت مگس زیتون ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد